Otevřené programy

Využití MS Office 365 – Refresh a novinky

Používáte Microsoft Teams zatím pouze pro zajištění online výuky?

Chcete využít možnosti této aplikace s cílem lepšího řízení času vlastního i ostatních, zefektivnění interní komunikace ve škole, řízení projektů?

Naučíme Vás propojit a využít možnosti Microsoft Teams s dalšími aplikacemi Office 365, které máte všechny bezplatně k dispozici (mimo Bookings).

 

Využití MS Office 365 – Refresh a novinky, online kurz (4 hod.), 24. 1. 2024

Cílová skupina

Kurz je určen pro management škol i pro učitele, kteří mají zájem efektivně využívat nástroje Office 365.

Obsah

 • Ukládání a sdílení dat v úložišti OneDrive pro firmy.
 • Intranet pro učitele, intranet pro studenty s využitím SharePointu – jednoduchý nástroj na elektronické nástěnky s aktuálními příspěvky, kalendářem, sdílenými soubory.
 • Pohodlné vkládání a struktura osobních i týmových poznámek (poznámky z jednání, osnova výuky, úkoly) v aplikaci OneNote.
 • Evidence osobních úkolů v aplikaci To Do včetně přebírání úkolů z aplikace Outlook, přidělování a sledování týmových úkolů v aplikaci Planner.
 • Průzkumy a kvízy v aplikaci Microsoft Forms. Typy otázek, analýza výsledků. Vložení průzkumu či kvízu do aplikace PowerPoint.
 • Tipy na efektivní používaní aplikace Outlook. Zpracování přijeté pošty (složky, kategorie, příznaky pro zpracování) včetně automatických pravidel pro třídění pošty. Nastavení stavu uživatele v Outlooku či v Teams. Podpisy. Zvaní na schůzky. Hlasování o plánu, tj. výběr z navržených časových variant schůzky.
 • Nabídka konzultačních hodin v aplikaci Bookings (dostupná jen pro školy s licencí A3 či A5) včetně možnosti rezervace míst na termíny dny otevřených dveří školy.
 • Příprava videí v aplikací Microsoft Stream. Přepisy, titulky. Navigace v nahrávkách prostřednictvím kapitol. Sdílení nahrávek výuky.
 • Teams jako portál uživatele: nové Teams, hybridní výuka, schůzky, týmy třídy.

Obsah školení lze připravit jako uzavřený program na míru dle zadání vedení školy.

Cena: 1 815 Kč s DPH / 1 účastník 

Délka kurzu

 • 4 hod. formou ukázek ve fiktivní škole, získáte kvalifikované a jasné odpovědi na vaše dotazy

Lektor 

doc. Ing. Tomáš Kubálek, CSc. 

 • Problematice Office 365, distanční, vzdálené výuce a e-learningu se věnuje desítky let
 • Školí ve firmách i ve školách
 • Vede Univerzitu třetího věku na VŠE v Praze (asi 60 předmětů, 40 učitelů, 500 studentů) včetně přípravy rozvrhu hodin, agendy odměn interním a externím učitelům, intranetu a veřejných webových stránek, nastavování online schůzek předmětů.
 • Je organizačním garantem programu Manažer obchodu v kombinované formě studia (30 předmětů, 20 učitelů, 120 studentů) včetně přípravy rozvrhu hodin , agendy odměn interním a externím učitelům, intranetu a veřejných webových stránek, nastavování online schůzek předmětů.
 • Zkušenosti z období po přerušení prezenční výuky v březnu 2020: 
  Ve spolupráci s POSITIVE proškoleno cca 600 pedagogů ZŠ/SŠ na různých úrovních v aplikaci MS Teams pro využití online výuka
  - Vlastní vzdálená výuka na VŠE v Praze a konzultace vybraným fakultám VŠE v Praze
 • Školitel bude vycházet v kurzu ze zkušeností ze své pedagogické a řídící práce i školení pro praxi ve firmách a ve školství

Hodnocení účastníků předchozích ONLINE kurzů konané společností POSITIVE:

- Děkuji za možnost zúčastnit se, mnoho zajímavého jsem se dozvěděla a naučila. Bylo to přínosné. Lektor přednáší velmi fundovaně, přihlíží k různé úrovni digitální gramotnosti účastníků.
- Děkuji, s kurzem jsem byla spokojená a budu se snažit využít v praxi.
- Děkuji moc za podněty!
- Velmi se mi líbil a byl přínosný.
- Užitečné školení, pomoc v řešení současné situace.
- Kurz se mi líbil, byl pro mne jako úplného začátečníka srozumitelný a přínosný. Děkuji

Termíny programu

Program bude probíhat v následujících termínech

1. 24.1.2024 12.30 - 16.30

Cena

1 815 Kč s DPH / 1 účastník /1 online kurz 4 hod.

Forma kurzu

 • online, není třeba Office 365 (Pokud nemáte instalovány: desktopovou aplikaci Microsoft Teams nebo desktopovou aplikaci Microsoft SmartBoard, nainstalujte si je, prosím, před školením. Jsou bezplatné a dostupné v odkazech na adrese: https://name.vse.cz/kubalek/home/teams-pro-skoly/)
 • den před konáním účastníci obdrží e-mailem odkaz, po kliknutí na odkaz se připojí ke schůzce (Teams), v níž školení probíhá

REGISTRACE je možná nejpozději do 17 hod. den před konáním kurzu. Později negarantujeme možnost přihlášení. Pokud po přihlášení neobdržíte potvrzovací e-mail, zkontrolujte si nevyžádanou poštu.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA společnosti POSITIVE
Účastníci:
Jméno E-mail Pozice
V případě technických potíží se zadáním objednávky se obraťte na monika.putalova@positive.cz,
děkujeme Vám.
Rezervace se řídí obchodními podmínkami, které naleznete ZDE.
Potvrzením rezervace souhlasíte se zpracováním osobních údajů. ZDE.