Otevřené programy

Online kurz: Využití MICROSOFT TEAMS A NÁSTROJŮ MICROSOFT 365 PRO ZEFEKTIVNĚNÍ PRÁCE

Používáte Microsoft Teams zatím okrajově?

Chcete využít možnosti této aplikace s cílem lepšího řízení času vlastního i ostatních, zefektivnění interní komunikace ve firmě, řízení projektů?

Naučíme Vás propojit a využít možnosti Microsoft Teams s dalšími aplikacemi Microsoft 365, které máte všechny bezplatně k dispozici (mimo Bookings).

Využití Microsoft Teams a nástrojů Microsoft 365 pro zefektivnění práce (4 hod.), online, 19.5.2024

Cílová skupina

Kurz je určen pro všechny, kteří mají zájem efektivně využívat nástroje Office 365.

Obsah

Aplikace Microsoft 365 (To-Do, Planner, Bookings, SharePoint, List, OneDrive ad.), jejich využití a propojení s možnostmi Microsoft Teams

 • To-Do

o   slouží ke zlepšení time managementu vlastního, zaměstnanců a kolegů. Usnadní plánování práce, času a kontrolu plnění termínů.

 • Planner

o    slouží k plánování týmových úkolů např. týmu vytvořeném v Teams. Ve firmě ideální použití např. při přípravě eventů, firemních akcí, školení, pohovorů aj.

 • Bookings

o    umožňuje nabízet uživatelům z firmy i mimo ni firemní akce s možností rezervace. Možné využití např. pro meetingy či přihlašování na semináře, školení (placená verze).

 • SharePoint

o    Je nejen nástrojem týmového úložiště, ale také nástrojem ukládání dat pomocí jednoduchých aplikací (možnost sdílet soubory a data, vytvořit rychle firemní intranet).

 • Lists

o    Lists (Seznamy) usnadňuje uživateli tvorbu vlastních seznamů – sdílených tabulek, které se ukládají do SharePointu. Možné takto např. prezentovat seznamy produktů.

 • OneDrive

o    OneDrive pro firmy je osobním cloudovým úložištěm souborů uživatele. Umožňuje ukládat a všude mít přístupné soubory a sdílet je navzájem.

 • Stream

o    Aplikace Stream je vnitrofiremní video portál, umožňuje ukládat a sdílet nahrávky z Teams a další videa.

 • Sway

o    Aplikace Sway je určena pro tvorbu jednoduchých veřejných webových stránek obsahujících texty, obrázky, odkazy, vybrané vložené aplikace, např. mapy. Umožňuje snadnou tvorbu veřejných webových stránek, např. webových stránek oddělení či nějaké akce

 • Teams

o    Aplikace Teams slouží nejen k oline setkávání, stává se portálem řady dalších aplikací tak, aby uživatel nemusel přemýšlet, kterou aplikaci spustit a kde v ní hledat informace.

Cena: 1 900 Kč bez DPH / 1 účastník 

TECHNICKÁ ZKOUŠKA =18. 5. 2024, 17:00  – 17:30 hod, pokud nenaleznete v obsahu, co Vás zajímá, připravte si svůj dotaz, aby si lektor mohl připravit odpověď na kurz. Bližší informace naleznete v pozvánce.

Délka kurzu

 • 4 hod. formou ukázek ve fiktivní firmě, získáte kvalifikované a jasné odpovědi na vaše dotazy

Lektor 

doc. Ing. Tomáš Kubálek, CSc. 

 • Problematice Microsoft 365, distanční, vzdálené výuce a e-learningu se věnuje desítky let
 • Školí ve firmách i ve školách
 • Vede Univerzitu třetího věku na VŠE v Praze (asi 60 předmětů, 40 učitelů, 500 studentů) včetně přípravy rozvrhu hodin, agendy odměn interním a externím učitelům, intranetu a veřejných webových stránek, nastavování online schůzek předmětů.
 • Je organizačním garantem programu Manažer obchodu v kombinované formě studia (30 předmětů, 20 učitelů, 120 studentů) včetně přípravy rozvrhu hodin , agendy odměn interním a externím učitelům, intranetu a veřejných webových stránek, nastavování online schůzek předmětů.
 • Zkušenosti od března 2020: 
  - Firmy: Mounfield, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Rady měst a obcí, Celní správa, Ministerstvo zahraničních věcí, Marimex
  - Ve spolupráci s POSITIVE proškoleno cca 600 účastníků na různých úrovních v aplikaci MS Teams
  - Vlastní vzdálená výuka na VŠE v Praze a konzultace vybraným fakultám VŠE v Praze

Hodnocení účastníků předchozích ONLINE kurzů konané společností POSITIVE:

- Děkuji za možnost zúčastnit se, mnoho zajímavého jsem se dozvěděla a naučila. Bylo to přínosné. Lektor přednáší velmi fundovaně, přihlíží k různé úrovni digitální gramotnosti účastníků.
- Děkuji, s kurzem jsem byla spokojená a budu se snažit využít v praxi.
- Děkuji moc za podněty!
- Velmi se mi líbil a byl přínosný.
- Užitečné školení, pomoc v řešení současné situace.
- Kurz se mi líbil, byl pro mne jako úplného začátečníka srozumitelný a přínosný. Děkuji

Termíny programu

Program bude probíhat v následujících termínech

1. 19.5.2024 8:00-12:00

Cena

1 815 Kč včetně DPH / 1 účastník /1 online kurz 4 hod.

Forma kurzu

 • online, není třeba Microsoft 365 (Pokud nemáte instalovány: desktopovou aplikaci Microsoft Teams nebo desktopovou aplikaci Microsoft SmartBoard, nainstalujte si je, prosím, před školením. Jsou bezplatné a dostupné v odkazech na adrese: https://name.vse.cz/kubalek/home/teams-pro-skoly/)
 • den před konáním účastníci obdrží e-mailem odkaz, po kliknutí na odkaz se připojí ke schůzce (Teams), v níž školení probíhá
 • k dotazování mohou použít chat ve schůzce či mikrofon

Pokud po přihlášení neobdržíte potvrzovací e-mail, zkontrolujte si nevyžádanou poštu.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA společnosti POSITIVE
Účastníci:
Jméno E-mail Pozice
V případě technických potíží se zadáním objednávky se obraťte na monika.putalova@positive.cz,
děkujeme Vám.
Rezervace se řídí obchodními podmínkami, které naleznete ZDE.
Potvrzením rezervace souhlasíte se zpracováním osobních údajů. ZDE.