Otevřené programy

Online kurz Jednání s manipulátorem a praktická asertivita

V současné době, kdy čelíme situacím, s nimiž jsme se nikdy nesetkali, je těžké zaujmout správný postoj. Tento program vám pomůže obstát v nadcházejících těžších ekonomických a společenských podmínkách, nenechat se semlít lidmi ani okolnostmi, současně nebýt agresivní a necítit se bezmocní.

Cílová skupina

Všichni, kdo chtějí přiměřeným způsobem prosadit své cíle, umět odmítnout bez výčitek svědomí a arogance, ubránit se důstojně manipulaci.

Cílem kurzu

Cílem programu je přiblížit účastníkům asertivitu jako životní postoj, prosadit se, neutlačovat druhém ubránit se manipulaci a nemanipulovat. Naučit je používat asertivní techniky v profesním i osobním životě, účinněji řešit obtížné situace, se kterými účastníci při své práci setkávají.

Obsah

 • Základní principy asertivity
 • Asertivní práva a postoj
 • Použití asertivity při jednání v obtížných a konfliktních situacích
 • Asertivity jako prostředek jak čelit neoprávněné kritice a manipulaci
 • Jak pomocí asertivity zvládat silné emoce
 • Rozpoznání manipulátora (kolega, klient)
 • Typologie manipulátora
 • Uvědomění si vlastní manipulace
 • Asertivní techniky přiměřené konkrétní situaci

Lektor

Lucie Idel Nachtigalová je zkušená senior lektorka, její tréninky jsou ceněny především pro svou praktičnost a interaktivitu, kterou se snaží zachovat v maximální možné míře i v online prostředí.

Do společnosti POSITIVE přišla před 16 lety z pozice manažerky klientského centra významné telekomunikační společnosti, kde vedla tým cca 200 lidí. Jako lektorka se specializuje na manažerské a prodejní dovednosti, vede projekty pro nejnáročnější zákazníky a její zpětná vazba od účastníků je trvale výborná.

Hodnocení účastníka předchozích online kurzů:

“Díky naší společnosti (Arval CZ s.r.o.) jsem měl možnost zúčastnit se vzdělávacího online kurzu od spol.  POSITIVE s.r.o. Vzhledem k situaci s Covid-19 měl být kurz veden formou webex meetingu, a protože upřednostňuji živá školení, neměl jsem velká očekávání. Ovšem po absolvování první etapy s hlavním tématem “pohledávky”, byla pro mne možnost využít i navazujících kurzů “asertivity” a “jednání s manipulujícím člověkem” jasnou volbou. Lektorka vše vysvětlovala srozumitelně, pochopitelně a s logickou návazností. Nezapomněla uvést příklady z reálného života, jak profesního, tak soukromého, a dokonce se jí podařilo podnítit i diskuzi, což při školení na dálku není lehký úkol. I díky tomu jsem si z tohoto školení mnoho odnesl a byl schopen jej aplikovat do své pracovní náplně prakticky druhý den. Pokud se znovu naskytne příležitost využít tohoto školení na nová témata, rád ji znovu využiji.”

Termíny programu

Program bude probíhat v následujících termínech

1. 21.6.2024 9.00 - 11.00
2. 21.6.2024 12.00 - 14.00

Cena

1 900 Kč bez DPH / účastník

Forma kurzu

 • online, aplikace Webex
 • účastníci obdrží e-mailem odkaz, po kliknutí na odkaz se připojí ke schůzce, v níž kurz probíhá, k dotazování mohou použít chat ve schůzce či mikrofon

REGISTRACE je možná nejpozději do 17 hod. den před konáním kurzu. Později negarantujeme možnost přihlášení.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA společnosti POSITIVE
Účastníci:
Jméno E-mail Pozice
V případě technických potíží se zadáním objednávky se obraťte na monika.putalova@positive.cz,
děkujeme Vám.
Rezervace se řídí obchodními podmínkami, které naleznete ZDE.
Potvrzením rezervace souhlasíte se zpracováním osobních údajů. ZDE.