Otevřené programy

Online kurz JEDNÁNÍ S MANIPULÁTOREM A PRAKTICKÁ ASERTIVITA

Někteří lidí se často k dosažení svých cílů uchylují k manipulaci. Dobře připravený, s rozvahou manipulující klient/kolega/partner/rodič/potomek představuje jeden z nejvíce zatěžujících a také destruktivních faktorů. Nezvládnutá manipulace ničí psychiku a rozvrací mezilidské vztahy. Umět zvládnout manipulujícího člověka, ale současně se i sám k manipulaci neuchylovat, je základní dovednost nutná pro zdravý profesní i soukromý život.

Tento program vám pomůže zvládnout obtížné situace v práci i v soukromí, nenechat se semlít lidmi ani okolnostmi, současně nebýt agresivní a necítit se bezmocní.

 

Cílová skupina 

Všichni, kdo chtějí přiměřeným způsobem prosadit své cíle, umět odmítnout bez výčitek svědomí a arogance, ubránit se důstojně manipulaci, nenechat si podsouvat pocity viny či strachu. Umět zvolit přiměřený přístup k situaci a vyhnout se v jednání agresi nebo naopak pasivitě.

Cíle

Cílem programu je přiblížit účastníkům asertivitu jako životní postoj, naučit je používat asertivní techniky v profesním i osobním životě, účinněji řešit obtížné situace, se kterými účastníci při své práci setkávají včetně obrany proti manipulaci.

Obsah

 • Jak rozpoznat manipulaci
 • Jak se vyhnout vlastnímu manipulativnímu chování
 • Zůstat emočně vnímavý
 • Být čitelný a sebevědomý
 • Umět využívat asertivní techniky přiměřeně konkrétní situaci
 • Naučit se odstupňovat tvrdost úměrně nátlaku
 • Základní principy asertivity
 • Asertivní práva a techniky
 • Použití asertivity při jednání v obtížných situacích
 • Jak pomocí asertivity čelit neoprávněné kritice a manipulaci
 • Jak pomocí asertivity zvládat silné emoce
 • Rozdíly mezi agresivním, pasivním a asertivním jednáním

Lektor

Lucie Idel Nachtigalová je zkušená senior lektorka, její tréninky jsou ceněny především pro svou praktičnost a interaktivitu, kterou zachovává v maximální možné míře i v online prostředí.

Do společnosti POSITIVE přišla před 15 lety z pozice manažerky klientského centra významné telekomunikační společnosti, kde vedla tým cca 200 lidí. Jako lektorka se specializuje na manažerské a prodejní dovednosti, vede projekty pro nejnáročnější zákazníky a její zpětná vazba od účastníků je trvale výborná. Má loď, s kterou brázdí nejčastěji Labe a těší se na Vás!

Hodnocení účastníků předchozích online kurzů:

- Bylo to věcné a pro mě hodně užitečné.

- Kurz mě velice zaujal a věřím, že mi v budoucnu znalosti z kurzu budou nápomocné.

- Paní lektorka je velmi sympatická, zapojuje studenty do výuky, přednáší srozumitelně a jasně. Děkuji :-)

- Paní Lucka byla strašně fajn. Ty 4 hodiny utekly jako voda. Jsem ráda, že mi nabídla nějaký mustr dle kterého se můžu řídit při hovorech s dlužníky. Poslední dobou je to začarovaný kruh a člověk už nevěděl jak reagovat.

- Ještě jednou děkuji paní Nachtigalové za její lidský přístup a uvedení do konkrétních situací.

“Díky naší společnosti (Arval CZ s.r.o.) jsem měl možnost zúčastnit se vzdělávacího online kurzu od spol.  POSITIVE s.r.o. Vzhledem k situaci s Covid-19 měl být kurz veden formou webex meetingu, a protože upřednostňuji živá školení, neměl jsem velká očekávání. Ovšem po absolvování první etapy s hlavním tématem “pohledávky”, byla pro mne možnost využít i navazujících kurzů “asertivity” a “jednání s manipulujícím člověkem” jasnou volbou. Lektorka vše vysvětlovala srozumitelně, pochopitelně a s logickou návazností. Nezapomněla uvést příklady z reálného života, jak profesního, tak soukromého, a dokonce se jí podařilo podnítit i diskuzi, což při školení na dálku není lehký úkol. I díky tomu jsem si z tohoto školení mnoho odnesl a byl schopen jej aplikovat do své pracovní náplně prakticky druhý den. Pokud se znovu naskytne příležitost využít tohoto školení na nová témata, rád ji znovu využiji.”

Termíny programu

Program bude probíhat v následujících termínech

1. 10.6.2024 13.00 - 17.00 REZERVOVAT TERMÍN

Cena

1900 Kč bez DPH / účastník

Rozsah

4 hodiny

Forma kurzu

online, aplikace Microsoft Teams 

REGISTRACE je možná nejpozději do 17 hod. den před konáním kurzu. Později negarantujeme možnost přihlášení.

Pozn.: Kurz je možné připravit také na míru pro uzavřené pracovní týmy.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA společnosti POSITIVE
Účastníci:
Jméno E-mail Pozice
V případě technických potíží se zadáním objednávky se obraťte na monika.putalova@positive.cz,
děkujeme Vám.
Rezervace se řídí obchodními podmínkami, které naleznete ZDE.
Potvrzením rezervace souhlasíte se zpracováním osobních údajů. ZDE.