Akce

Konference PÉČE O ZAMĚSTNANCE – LUXUS NEBO NUTNOST? 6. 6. 2023

Péče o zaměstnance, wellbeing, udržení zaměstnanců v dobré kondici jsou pojmy, které výrazně nabyly na důležitosti zvláště v době postcovidové a s nástupem ESG. To představuje povinnost pro firmy podnikat udržitelně a společensky odpovědně směrem k životnímu prostředí, ke komunitám, ale především ke svým zaměstnancům.

Pečovat o zaměstnance začíná být pro zaměstnavatele nutností jak z hlediska legislativního, tak z důvodu přežití.

Chybí dostatek lidí na pracovním trhu, lidé v pracovním procesu stárnou, odchod do důchodu se odkládá a pokud zaměstnavatelé nebudou pečovat o své zaměstnance, aby je udrželi v dobré psychické a fyzické kondici, tudíž výkonné, přijdou o ně. Péče o zaměstnance se stává odrazem firemní kultury osvícených firem, které považují zaměstnance za své největší bohatství.

AKTUÁLNÍ DATA A TRENDY, INSPIRACE OD TĚCH NEJLEPŠÍCH, PRAKTICKÉ TIPY NA WELLBEING A ESG PRO VAŠI FIRMU, OCHUTNÁVKY WORKSHOPŮ

ŘEČNÍCI

Tomáš Šebek, Chirurg propagující prodloužení života ve zdraví, uLékaře.cz

Tomáš Šebek - chirurg, který miluje svou práci a přesto operuje nejraději, až když je to nezbytně nutné. Věří, že udržitelný je koncept zdravotní prevence narozdíl od neustále stoupající poptávky po léčbě, která by mnohdy nemusela nastat, kdybychom za své zdraví brali plnou odpovědnost. V think tanku Ministr Zdraví sdílí vizi o prodloužení života ve zdraví o pět let v ČR do roku 2030. Říká, že výhradně kvalita zdraví definuje, jak chceme žít poslední dvě dekády našeho života. A je nesmysl pouze takovou délku života ve fyzické či duševní bolesti uměle prodlužovat. Jako spoluzakladatel online lékařské poradny uLékaře.cz aktivně nabízí zaměstnavatelům možnost zdravotní péče o jejich zaměstnance zejména s ohledem na preventivní programy. S tímto nápadem přichází v konjunktuře uvědomění na straně korporací, že zdraví zaměstnanců je jedním z nejvyšších nefinančních benefitů, které mohou zaměstnavatelé podporovat.

Eva Veisová, Executive Director, Ipsos UU

Eva představí data z aktuálních výzkumů o postojích a očekáváních zaměstnanců ve vztahu k práci. Co je pro ně důležité? Které benefity vnímají jako standard a které naopak zaměstnance motivují? A jak to vše zapadá do konceptu ESG? Eva vede oddělení kvalitativního výzkumu Ipsos UU (Understanding UnLimited) a má na starosti využití výzkumných výsledkův marketingové strategii klienta. V oblasti výzkumu trhu pohybuje již více než 20 let a má bohaté zkušenosti s kvalitativním i kvantitativním výzkumem ve většině výzkumných oblastí (např. FMCG, finance, retail, IT, telekomunikace). Působí jako facilitátorka workshopů, moderátorka a konzultantka. Na řadě vysokých škol přednáší o metodách výzkumu trhu.

Lukáš Krčil, Spoluzakladatel & CEO, Hedepy

Wellbeing, psychologické bezpečí a duševní zdraví jsou buzz words, které se v HR prostředí firemních benefitů skloňují od covidové doby velmi často. Co to ale ve skutečnosti znamená? Jak online psychoterapii jako benefit vnímají zaměstnanci? Jaká je v praxi využitelnost a co jsme se při implementaci pro desítky tisíc zaměstnanců naučili v Hedepy? Lukáš Krčil je CEO a spoluzakladatel platformy Hedepy, která pomáhá lidem s duševním zdraví ve 12 zemí Evropy. Hedepy wellbeing program dnes využívá přes 40 000 zaměstnanců z malých firem i velkých korporací. Podle studie od Perfect Crowd zvažuje využít služeb odborníka na v roce 2023 více jak polovina populace. 

Lukáš Ondřej, Head of People Experience and Talent Management, T-Mobile

Lukáš Ondřej pracuje v HR téměř 20 let. Přes Accenture, Českou spořitelnu a innogy se Lukáš dostal do magentového Slovak Telekomu a T-Mobile CZ, kde působí již čtvrtým rokem. Na starosti zde má tzv. PEX, tedy People Experience a Talent Management v obou společnostech, což obnáší témata zaměstnanecké zkušenosti, rozvoje a vzdělávání, náboru, EB a HR marketingu, kolaboratovních nástrojů a IT pomůcek pro zaměstnance.

 

Ján Žatko, Head of People Services, T-Mobile

Ján Žatko pracuje v T-Mobile a Slovak Telekomu od roku 2020 jako Head of People Services. Oblasti, které má na starosti, patří mimo jiné wellbeing (včetně BOZP agendy), HR Kontaktní centrum, celá agenda personalistiky včetně mezd a benefit a take projekty akciového programu pro zaměstnance nebo project “Paperless”.

 

Eva Bernadet, Advokátka a majitelka, CABINET BERNADET

Eva Bernadet je renomovaná advokátka, jejíž advokátní kancelář CABINET BERNADET, kterou založila před 15 lety, se ve své praxi zaměřuje na pracovní právo a zaměstnanost, a to včetně pracovněprávních litigací a negociací. Poskytuje specializované poradenství především vrcholovému managementu významných mezinárodních společností, bank i velkých výrobních podniků. Eva je jedna z mála právních expertů, kterým budete rozumět a který má odvahu poskytnou vám jasný, často inovátorský názor v mnohdy rigidních oblastech práva. Pro POSITIVE vede exkluzivně pracovně právní semináře již několik let.

Lucie Idel Nachtigalová, Senior lektorka a konzultantka, POSITIVELucie má zkušenosti z několika manažerských pozic, jako lektorka v POSITIVE se specializuje na manažerské a prodejní dovednosti, vede projekty pro nejnáročnější zákazníky a její zpětná vazba od účastníků je trvale výborná. Klientům dokáže nabídnout zajímavé postřehy a podněty pro personální práci i v rovině poradenské. Účastníci oceňují především Luciinu praktičnost a tah na branku. Společnost POSITIVE je vzdělávací a poradenská společnost působící v oblasti rozvoje a vzdělávání lidí od roku 1995. Specializuje se na oblast soft skills, poradenství při změnových projektech a inspirativní eventy.

Lída Charvátová, Lektorka/Konzultantka, POSITIVE

Lída se jako lektorka věnuje rozvoji a vzdělávání dospělých od roku 2004. Do POSITIVE nastoupila v 2007 jako interní lektorka, po mateřské spolupracuje na externí bázi doposud. Zaměřuje se na trénink komunikačních dovedností a od roku 2009 je také trenérkou paměti. Pravidelně trénuje paměť se seniory v Životě 90. Zaměřuje se na techniky zapamatování a na to, jak se efektivně učit a jak si udržet mozek v kondici. Při své práci využívá i osobní zkušenosti s meditací, cvičením čchi-kung a jógou. Publikuje také články na téma osobního rozvoje a je autorkou tří speciálů časopisu Regenerace). Lída dokáže navodit atmosféru pohody a důvěry, pohotově a empaticky reagovat na potřeby účastníků, kteří chválí její interaktivní a zábavný způsob vedení kurzů.

PROGRAM

 8:30 -  9:00 Registrace, ranní káva, zahájení  
9:00 -   9:15 Lada Haisová, Managing Director, POSITIVE
- Zahájení konference, představení tématu v kontextu ESG a dalších aktuálních trendů 
 
9:15 -   9:35 Eva Veisová, Executive Director, Ipsos UU
-  Co Češi v roce 2023 očekávají od zaměstnavatele?
 
09:35 - 10:00 Eva Bernadet, Advokátka a majitelka, CABINET BERNADET
- Novela zákoníku práce 2023 – aspekty podporující udržitelnost zaměstnanců 
 
10:00 - 10:30 Lukáš Krčil, Spoluzakladatel & CEO, Hedepy
- Online psychická podpora pro zaměstnance v praxi 
 
10:30 - 11:00 Coffee break  
11:00 - 11:45  Tomáš Šebek, Chirurg propagující prodloužení života ve zdraví, uLékaře.cz
- Prodloužení života ve zdraví 
 
11:45 - 12:15 Lukáš Ondřej, Head of People Experience and Talent Management, T-MobileJán Žatko, Head of People Services, T-Mobile
- Proč je T-Mobile zdravá firma?   
 
12:15 - 12:45 Panelová diskuze  
 
12:45 - 14:00
_____________________________________________________________________
POLEDNÍ PAUZA –  oběd není zahrnut, k dispozici Food Court Arkády Pankrác
_____________________________________________________________________
 
  2 WORKSHOPY, max. počet na 1 workshop / 15 lidí  
14:00 - 16:30 Lucie Idel Nachtigalová, Senior lektorka/Konzultantka, POSITIVE
- Jak nastavit "pečující" firemní kulturu?
 
14:00 - 16:30 Lída Charvátová, Lektorka/Konzultantka, POSITIVE
- Jak udržet mozek a duši v kondici?
 

 

TERMÍN

6. 6. 2023, 9 - 16:30 hod

MÍSTO KONÁNÍ   

T-Mobile Magenta Experience Center  (OC Arkády Pankrác, Praha)

CENA A REGISTRACE

NAŽIVO

4 900 Kč / 1 účastník / celý den 
3 500 Kč / 1 účastník bez workshopů (do pole slevový kód uvést "BEZ W")
(cena nezahrnuje oběd, ostatní občerstvení v průběhu celého dne bude zajištěno)

LIVE STREAM BEZ WORKSHOPŮ

2 900 Kč / 1 účastník 

(ceny nezahrnují DPH)

Obchodní podmínky naleznete na Positive.cz v sekci Otevřené programy.