Akce

Snídaně s novinářkou Petrou Procházkovou

28. listopadu proběhla v unikátním prostředí Konírny italské restaurace Wine Food Market na Smíchově naše další inspirativní akce pod názvem Snídaně s hostem.

Naším hostem byla Petra Procházková - novinářka, spisovatelka, válečná zpravodajka, humanitární pracovnice, odvážná žena.

Letos v září odešla po 27 letech na protest proti ovlivňování médií z Lidových novin. Jinak je známá především jako zpravodajka z bývalého Sovětského svazu, kde strávila 11 let a zaměřovala se na krizové oblasti. Delší dobu pracovala v Čečensku, kde se mimo zpravodajství věnovala také humanitární práci. Založila tam např. dětský domov pro 50 válečných sirotků, o které se dodnes stará. V roce 2001 byla za svoji novinářskou činnost z Ruska vyhoštěna. Po útocích 11. září se přesunula do Afghánistánu, kde několik let žila a působila jako zpravodajka. 
Je spoluzakladatelkou občanského sdružení Berkat, které pomáhá dětem, ženám 
a dalším potřebným v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v České republice.

Téma naší Snídaně bylo „správné rozhodnutí ve správný čas“! 

Petra se s námi podělila o svá zásadní rozhodnutí ze svého dobrodružného pracovního i osobního života. Na některé měla čas několik sekund, na jiné si nechala roky.

Její zážitky, které si mnozí z nás neumějí představit ani v nejbujnější fantazii, odlehčené humorem, úžasný verbální projev a vypravěčské nadání zaujaly všechny zúčastněné. Setkání s touto výjimečnou ženou bylo opravdu mimořádným zážitkem.