Akce

Ochutnávkové dopoledne na téma DŮLEŽITOST FIREMNÍ KULTURY V OBDOBÍ ZMĚN

Firemní kultura dává každé společnosti tvář. Významně určuje, jaká je atmosféra uvnitř a jak firma působí navenek. V období firemní změny přebírá doslova hlavní roli. O tom, že je důležité uvědomit si tuto skutečnost včas a začít jasně a otevřeně komunikovat nás v pátek 21.10.2016 přesvědčil pan Viktor Trdlica, obchodní ředitel společnosti STAHLGRUBER CZ s.r.o. Promluvil o přístupu německé společnosti STAHLGRUBER, s nímž přistoupila k fúzi firem AUTOCORA a AUTOBENEX pod značku STAHLGRUBER CZ s.r.o., který považujeme za velmi osvícený.

Společnost POSITIVE byla vybrána, aby se stala jakýmsi průvodcem této změny. O projektu, jež se skládal ze série workshopů, konzultací, koučinků a sdílení zkušeností promluvili naši zkušení lektoři/konzultanti paní Lucie Nachtigalová a pan Vítězslav Prukner. Právě oni byli po celou dobu v přímém kontaktu se zaměstnanci a sdíleli s nimi všechny pocity, obavy a očekávání, které každá změna nevyhnutelně vyvolává. Pomohli zaměstnancům ujasnit si jejich vlastní postoje, kompetence a zodpovědnosti a zprostředkovat dostatek informací. Právě jejich konkrétní zkušenosti z praxe a zároveň pohled zadavatele na jednotlivé fáze projektu byl pro účastníky nejpřínosnější.

Na závěr Ochutnávkového dopoledne proběhla diskuze, z níž vyplynulo, že s určitým druhem změny ve firmě má zkušenost většina z nás. Tento trend změn bude navíc pokračovat i v blízké budoucnosti, je tedy dobré s tím počítat a připravit se. Děkujeme všem zúčastněným za podíl na podnětné atmosféře a těšíme se opět na viděnou! 

Akce se zúčastnili zástupci firem: AIG Europe Limited, ARCADIS CZ, DCIT, Expobank CZ, Fjord Bohemia, Fortuna, Linet, Panalpina Czech, Provident Financial, RAMIRENT, Sipral, STAHLGRUBER CZ, Státní léčebné lázně Janské Lázně, UJAK, Vysoká škola regionálního rozvoje a ZAPA beton.